Otevírací doba:


PONDĚLÍ–PÁTEK:
11–15 hod.

SOBOTA–NEDĚLE:
Zavřeno

Region Press

V Boskovicích otevřela vegetariánská jídelna

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 11/2013, vloženo dne 23.5.2013 10:27:00
Boskovice * Moderní doba jde stále rychle kupředu a kvalitně se najíst v dobré restauraci je možné i v případě vegetariánů či lidí s bezlepkovou dietou. Tuto možnost nyní mají i lidé v Boskovicích. Na ulici Antonína Trapla nově otevřela jídelna pro vegetariány Klásek.
„Tento nápad vznikl již před rokem, kdy jsme se přistěhovali k Boskovicím. Zjistil jsem, že se tu vlastně jako vegetariáni nemáme kde najíst. V Boskovicích jsou přitom lidé na vegetariánskou jídelnu již delší dobu připraveni. Spousta lidí zde má zájem o zdravou stravu,“ prozradil Jan Pelan, který Klásek provozuje. A podle provozovatele je právě zdravá strava základem zdravého života, což je plně v souladu s výrokem: „Nechť tvá strava je tvým lékem a ne tvůj lék tvojí stravou“, který pronesl Hippokrates již před dvěma a půl tisíci lety.
V současnosti můžeme naše stravování rozdělit do několika stravovacích směrů, přičemž ty základní jsou: Konvenční (běžná masitá strava), Makrobiotika (především se jedná o léčebnou stravu téměř vegetariánskou), Laktovegetariánská (bezmasá strava), Veganská (strava vylučující živočišné produkty jako jsou vejce, mléko, med, atd.) Vitariánská (tzv. živá strava, kde se konzumuje nevařené ovoce, zelenina a semena), Liquidariánská (strava založená pouze na ovocných a zeleninových šťávách) a Breatheriánská (to je výživa pránou s vyloučením veškeré fyzické stravy). Tato strava však vyžaduje vysokou duchovní vyspělost jedinců takto se stravujících. Zajímavostí přitom je, že se podle průzkumů již takto stravuje kolem třiceti tisíc lidí na celé naší planetě.
„Rozhodli jsme se zaměřit na stravu podporující zdraví, která by byla vhodná pro co nejširší část populace a tou je bezesporu strava vegetariánská a veganská. Konvenční strava je dnes již i po vědecké stránce překonaná a je prokázáno, že většina civilizačních nemocí včetně rakoviny je způsobena z 50 - 80% právě konvenční stravou. Nejškodlivější je právě maso, potraviny s vyšším obsahem solí, ztužené tuky, trvanlivé potraviny, které obsahují spousty konzervačních látek a rafinované potraviny jako jsou bílá mouka, bílý cukr, oleje a tuky,“ pokračoval Pelan. „Často se také mluví o tzv. dědičných nemocech. Ve skutečnosti se však jedná o špatné stravovací návyky v rodině a životní styl, který se dědí. Je nutné více naslouchat vlastnímu tělu, které si samo řekne, co je pro něj dobré,“ dodal.
Z jídelníčku nové jídelny, která každý den nabízí tři až čtyři hlavní jídla a dvě polévky, nelze na první pohled najít žádnou změnu oproti běžným restauracím. „Jen s tím rozdílem, že místo masa používáme produkty jako robi, seitan nebo tofu. V povědomí lidí je, že zdravá strava je bez chuti a tím že je neatraktivní, ale ani maso nemá samo o sobě žádnou chuť, vše je o správném dochucení a kombinaci potravin“ uvedla Marie Bajajová, šéfkuchařka, učitelka vaření a dlouholetá vegetariánka. V minulém týdnu tak na jídelníčku byla třeba rajská omáčka s paprikou plněnou rýží, zeleninou a sójovým granulátem nebo svíčková, kde maso nahradila uvařená červená řepa. „Snažíme se vařit jídla, na která jsou lidé zvyklí i z konvenční stravy, ale připravujeme je zdravěji, s láskou a z čerstvých surovin dle možnosti v Bio kvalitě,“ doplnila. Jídelníček je zaměřený také na indickou kuchyni. „Indické koření je přirozené pro trávení. Pomáhá, aby tělo stravu lépe zpracovalo. Kdo se začne věnovat zdravé stravě, zjistí, že je lehčí. Lidé se nají, ale nejsou přitom unaveni. Je zde také cukrářský úsek, kde používáme převážně celozrnnou mouku. Naší specialitou pak je třeba oblíbený „tatarák“, jehož základní hmotou je sójový granulát a vařené brambory, na topince smažené na palmovém oleji, který se nepřepaluje a vegetariánský burger, které je možné si koupit i přímo do ruky a odejít,“ přiblížila.
Vegetariánská jídelna Klásek má otevřeno teprve dva týdny, od pondělí do pátku mezi jedenáctou a třetí hodinou. „Prodloužení otevírací doby či rozšíření na víkend se bude odvíjet od zájmu lidí. Stejně tak zavedeme v případě zájmu rozvoz,“ prozradil Pelan s tím, že je možné platit i stravenkami. „Aktivně také spolupracujeme s Českou společností pro výživu a vegetariánství. To nám umožňuje sledovat i aplikovat do praxe nejnovější trendy a poznatky z oblasti zdravé výživy. Rádi bychom také do budoucna pořádali pro širokou veřejnost různé přednášky, kurzy a setkání se zajímavými osobnostmi právě z oblasti zdravé výživy a životního stylu,“ poznamenal na závěr Pelan.

Odkaz na článek
zde...